Özgeçmiş

Dr. İlhami Soykan Barlas, 1977 yılında İstanbul, Moda’da doğdu.  Kadıköy Anadolu Lisesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunudur. Genel cerrahi uzmanlık ihtisasını 2008 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlayarak Genel Cerrahi Uzmanı ünvanına hak kazandı.

2006-2007 yıllarında 2 defa İskoçya’ya giderek ileri laparoskopik cerrahi eğitimi aldı. 2009 yılında Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi’nin kuruluşuna ve çalışmalarına yaptığı katkılardan ötürü Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Takdirname belgesi’ ile ödüllendirildi.

2009-2011 yılları arasında mecburi hizmet görevini Kastamonu İnebolu Devlet Hastanesi’nde tamamladıktan sonra kamudan istifa ederek İstanbul’a dönüp özel sektörde çalışmaya başladı. 2013 yılından beri Florence Nightingale hastaneler grubu bünyesinde böbrek nakli ve genel cerrahi  uzmanı olarak çalışmaktadır. 2017 yılından itibaren Demiroğlu Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Doktor Öğretim Üyesi kadrosunda akademisyenlik yapmaktadır. Genel cerrahi ve böbrek nakli üzerine 20’nin üzerinde ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makalesi ve yine 30’un üzerinde ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş bildirisi mevcuttur.

Böbrek nakli üzerine kitap editörlüğü ve bölüm yazarlığı ile çeşitli cerrahi kitaplarında bölüm yazarlıkları yapmıştır. Dr. Soykan Barlas 2020 yılında ‘Genel Cerrahi Doçenti’ ünvanı almaya hak kazanmıştır.  Evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

2022 Nisan ayından itibaren Bahceşehir Üniversitesi Medicalpark Göztepe Hastanesi’nde Böbrek Nakli Merkezi direktörü olarak hizmet vermektedir.

Doç. Dr. Soykan BARLAS'tan Randevu Almak İster misiniz?